Poznaj Zespół Unicorn Hub Innovation Lab

Managerowie Innowacji

Konrad Frontczak

Konrad Frontczak

Manager Innowacji

Project manager, współpracujący z inwestorami, startupami, małymi i dużymi przedsiębiorstwami z Polski oraz zagranicy, wspierając ich rozwój technologiczny. Biegle znający środowisko funduszy unijnych dla sektora przedsiębiorstw oraz prac B+R (ekspert oceniający). Koordynator programu mentoringowego dla startupów Szczecin_Up!, realizowanego pod auspicjami Urzędu Miasta Szczecin. Mentor w programach krajowych oraz międzynarodowych (również dla startupów z zagranicy). Współautor szeregu ekspertyz m.in. rynku VC. Organizator Porozumienia Spółek Celowych. Członek zarządu Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Członek Rady Fundacji Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów. Doradca w programie AMI PARP oraz Innovation Coach.  

Od 2003 roku zajmuje się realizacją międzynarodowych oraz krajowych projektów związanych z innowacyjnością, infrastrukturą badawczą, transferem technologii oraz tworzeniem nowych produktów i usług na cele komercyjne. Pracując na uczelni był współodpowiedzialny za pozyskanie, realizację oraz rozliczenie projektów inwestycyjnych oraz infrastrukturalnych. Jako prezes jednej spółki celowej uczelni wyższej zarządzał portfolio własności intelektualnej uczelni oraz laboratoriami w branży paliwowej, energetycznej oraz morskiej na cele komercyjne.

Od 2017 r. buduje zespoły eksperckie pod potrzeby firm sięgających po dotacje unijne, zarządzał realizacją szeregu projektów B+R. Wspiera startupy w pozyskaniu finansowania udziałowego.

Od kwietnia 2019 r. do września 2020 r. Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań w PCI, odpowiedzialny za budowę ekosystemu innowacji na Podkarpaciu, głównie w obszarze współpracy nauki i biznesu. W kolejnych latach PM Stowarzyszenia Natureef oraz CEO Centrum Kreowania Innowacji.

Uczestnik prestiżowego programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA.

Edyta Gargaś

Edyta Gargaś

Manager Innowacji

Od 2016 roku związana ze środowiskiem startupowym. W latach 2016-2017 r. dbała o prawidłowe wdrożenie projektu  „Platformy Startowe” w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli gdzie odpowiadała m. in. za inkubację spółek typu startup, organizację wsparcia prawnego, księgowego, podatkowego, marketingowego dla spółek, oraz brała udział w opracowaniu modeli biznesowych, weryfikacji rynkowej produktu/usługi.

Aktywnie działa na rzecz rozwoju biznesu w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej. Członek inicjatywy „Stalowy Startup”, współorganizatorka spotkań związanych z animacją i networkingiem środowiska startupowego w Stalowej Woli, w tym Startup Mixer i Busines Mixer.

Pomaga wprowadzać na rynek produkty, których klienci rzeczywiście chcą. W swojej pracy ze startupami aktywnie korzysta z metodologii Design Thinking i Lean Startup.

Karolina Piotrowska

Karolina Piotrowska

Manager Innowacji

Z branżą startupów związana od prawie 10 lat, w czasie których współpracowała z wieloma startupami z różnych branż, koordynując liczne programy akceleracyjne w całej Polsce. Na co dzień poszukuje synergii działań pomiędzy korporacjami, samorządami lokalnymi i startupami, wspierając je w skutecznym wdrażaniu innowacji.  

W czasie pracy ze startupami pomaga im w walidowaniu pomysłów biznesowych, wdrażaniu ich produktów i usług na rynek oraz dalszym rozwoju. Z korporacjami i samorządami lokalnymi współpracuje w zakresie projektowania akceleratorów i programów szkoleniowych szytych na miarę potrzeb.  

Chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem – startupowy świat poznała z różnych stron, odpowiadając m.in. za walidację własnych konceptów biznesowych. Pasjonatka innowacji, startupów i przedsiębiorczego trybu życia. 

Wojciech Szapiel

Wojciech Szapiel

Manager Innowacji

Łączy doświadczenie w doradztwie strategicznym z wieloletnią praktyką w inwestycjach kapitałowych. Jako CEO w Inventity Foundation kieruje rozwojem Licencjonowanej sieci Doradców GROWING PAINS STRATEGY®.

Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy dla renomowanych firm w Polsce i Wlk. Brytanii, w tym 10-letnia praktyka na rynku PE/VC. Posiada dyplom z Private Equity i Venture Capital z Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. Ma na koncie ponad sto inwestycji kapitałowych, w tym nagrodę za najlepszą inwestycję w Europie („Impact Investment of the Year”) przyznaną przez EBAN. Pełnił rolę eksperta merytorycznego, Komisji Europejskiej – Directoriate General for Research and Innovation z zakresu budowy modelu inwestycji UE w Fundusze Funduszy (FOF).

Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wdrożonych strategii zmian i rozwoju przedsiębiorstw w sektorach, tj. energetycznym, finansowym, medialnym, budowlanym, logistycznym, IT. Wojciech jest absolwentem programu Corporate Innovation na Stanford University Graduate School of Business, Akademii Psychologii Przywództwa organizowanego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej, Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim, Zarządzania Finansami na Akademii Leona Koźmińskiego, Metod Ilościowych w Ekonomii i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Business Administration w National Louis University. Jest Certyfikowanym Doradcą GROWING PAINS STRATEGY®

Dorota Tokarska

Dorota Tokarska

Manager Innowacji

Ze środowiskiem startupowym związana od 4 lat jako ekspert ds. analiz finansowo-ekonomicznych oraz ekspert ds. oceny wniosków. W Unicorn Hub wsparła 32 start-up’y w obszarze przygotowania eksperymentów biznesowych, analizy konkurencji oraz harmonogramów rzeczowo-finansowych. Uczestniczyła jako manager innowacji w programie pilotażowym „GovTech_InnoLab powered by Unicorn Hub”. Pracownik badawczo-dydaktyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z niemal 20-letnim doświadczeniem, magister ekonomii, doktor nauk społecznych w dyscyplinie socjologia, koordynator kierunku Management oraz przedmiotu ogólnouniwersyteckiego Przedsiębiorczość.

Mentorzy biznesu

Michał Czajkowski

Michał Czajkowski

Mentor biznesu

Jest trenerem, mentorem oraz doradcą przedsiębiorców i osób zarządzających na różnym etapie rozwoju biznesu – od startupów na początku drogi do dojrzałych organizacji. Współpracownik platform startowych i programów wsparcia dla biznesu w roli menedżera inkubacji i doradcy. Jako trener zarządzania prowadzi warsztaty dla menedżerów oraz startupów. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Trenerów STER.

W pracy ze startupami i przedsiębiorcami na początkowym stadium rozwoju biznesu kompleksowo wspiera tworzenie i udoskonalanie modelu biznesowego, badanie otoczenia rynkowego (konkurencji, potencjalnych partnerów etc.) i projektowanie oraz pomoc w przeprowadzeniu eksperymentów biznesowych. Kilka spośród współpracujących z Michałem startupów uzyskało finansowanie w ramach projektów realizowanych przez PARP oraz od prywatnych inwestorów.

Agnieszka Horbaczewska-Juchniewicz

Agnieszka Horbaczewska-Juchniewicz

Mentor Biznesu

Ekspert ds. rozwoju innowacyjnych technologii, mentor startupów wywodzących się m.in. ze środowisk akademickich, specjalista ds. finansowania zewnętrznego. Twórczyni i współtwórczyni kilkuset analiz innowacyjności, rynku i konkurencji. W ramach współpracy ze startupami kładąca nacisk na przeprowadzenie szczegółowych analiz rozwiązań konkurencyjnych na podstawie desk research, w tym również literatury naukowej obejmującej stan wiedzy w obszarze analizowanego rozwiązania, skutkujących rzetelnymi analizami i określeniem zarówno przewag konkurencyjnych, jak i elementów innowacyjnych planowanych produktów.

W ramach pracy zawodowej współpracowała z Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, w obszarze doradztwa biznesowego, opracowywania modeli biznesowych i pozyskiwania finansowania na rozwój projektów spółek typu spin-off i spin-out oraz zespołami badawczymi Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Absolwentka kierunku Technologia Chemiczna, wieloletni pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Chemii Organicznej oraz Instytucie Biotechnologii, absolwentka Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowany specjalista ds. rachunkowości. Wykładowca z obszaru projektów badawczo-rozwojowych i inwestycyjnych na studiach podyplomowych „Administrowanie Funduszami Europejskimi” na Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Tomasz Karwowski

Tomasz Karwowski

Mentor biznesu

CEO & Founder – Business Supporter

Doświadczony przedsiębiorca i praktyk biznesu. Zna wszystkie tajniki tworzenia i zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy, specjalizującej się w działaniach marketingowych, sprzedażowych i promocyjnych. Specjalista w budowaniu nowych produktów, pozyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania dla działalności firm oraz budowaniu i rozszerzaniu bazy klientów. Posiada bogatą wiedzę w obszarze funkcjonowania ekosystemów startupowych w Polsce. Realizował we współpracy z korporacjami i samorządami projekty, mające na celu rozwój przedsiębiorczości w Polsce m.in. z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy, PKP, Aviva, czy Lotos.

Ekspert w programie inkubacyjnym Platformy Startowe PARP, odpowiedzialny za analizy, oceny i rekomendacje dla inkubowanych pomysłów. Pasjonat przedsiębiorczości – jego misją jest wspieranie początkujących przedsiębiorców na ich drodze do sukcesu.

Grzegorz Ziółkowski

Grzegorz Ziółkowski

Mentor Biznesu

Ekspert w zakresie strategii biznesowych, inwestycji i rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy ze startupami oraz dużymi organizacjami, wspierając je w skalowaniu działalności, pozyskiwaniu finansowania i wdrażaniu nowoczesnych technologii.

Jako mentor i doradca uczestniczył w rozwoju wielu startupów, takich jak Appoint.ly, Skillhunt czy Eduexpert, pomagając im w tworzeniu strategii, analizie modeli biznesowych i budowie stabilnej pozycji na rynku. Jego doświadczenie obejmuje także współpracę z dużymi korporacjami – uczestniczył w wprowadzaniu iPhone’a na polski rynek, wspierał integrację systemów płatności aplikacyjnych z Google Play oraz nadzorował projekty specjalne w TVN.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Aktywnie dzieli się wiedzą jako wykładowca akademicki w obszarach zarządzania ryzykiem, finansów i podatków.

Łączy praktyczne doświadczenie z biznesową intuicją, pomagając przedsiębiorcom rozwijać innowacyjne projekty i efektywnie zarządzać inwestycjami.

Paweł Żebrowski

Paweł Żebrowski

Mentor biznesu

Współzałożyciel SHOPA Design & Strategy, Business Development Manager w Modino.io, wcześniej Ekspert ds. transferu technologii w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Specjalista ds. UX w Komisji Europejskiej oraz Netcompany-Intrasoft w Luksemburgu. Wspiera firmy oraz jednostki naukowe w zakresie strategii biznesowych, innowacji i komercjalizacji technologii.

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy ze startupami, naukowcami i przedsiębiorstwami. Specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania na projekty badawczo-rozwojowe, analizie IP i otoczenia patentowego oraz budowaniu modeli biznesowych. Jako mentor i doradca biznesowy wspiera startupy na wczesnym etapie rozwoju, pomagając w walidacji pomysłów, definiowaniu strategii rynkowych oraz przygotowywaniu prezentacji inwestorskich. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami innowacyjnymi, w tym o budżetach sięgających miliona euro, oraz w ocenie biznesplanów i doradztwie strategicznym dla firm technologicznych.

Eksperci ds. oceny

Małgorzata Grala

Małgorzata Grala

Ekspert ds. oceny

Specjalistka w zakresie oceny projektów, zarządzania strategicznego oraz digital marketingu. Posiada bogate doświadczenie w koordynacji zespołów doradczych, ocenie potencjału komercjalizacyjnego innowacji oraz wdrażaniu strategii marketingowych wspierających rozwój firm i startupów.

Jako Project Manager w Inventity Foundation nadzorowała pracę ponad 50 doradców strategicznych, oceniałam opłacalność projektów i wspierała ich rozwój. Przeprowadziła ponad 200 analiz projektów naukowych pod kątem komercjalizacji, współpracując z Ministerstwem Nauki i PACTT. Brała udział w projektach międzynarodowych, takich jak Pomeranian Digital Innovation Hub, wspierających cyfryzację przedsiębiorstw. Wcześniej zdobywała doświadczenie w Poczcie Polskiej, realizując analizy zarządcze, procedury PZP oraz współpracując w ramach projektów Universal Postal Union.

Łączy umiejętności analityczne i marketingowe, pomagając firmom skutecznie zarządzać projektami i wdrażać innowacyjne rozwiązania.

Michał Misztal

Michał Misztal

Ekspert ds. oceny

Prezes Startup Academy, trener biznesu, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie oceny innowacyjności startupów.

Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców, dla których przeprowadził kilka tysięcy godzin doradczych. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych, z których wiele zakończyło się powodzeniem. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwoty przekroczyły 20 mln zł. Przez 11 lat pracował nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce w ramach Fundacji AIP. Opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Współtworzył fundusz inwestycyjny AIP Seed Capital, zajmując się selekcją i scoutingiem startupów. Następnie objął zarządzanie sprzedażą warszawskich Business Linków – akceleratorów biznesu i przestrzeni coworkingowych. W ramach międzynarodowego programu unijnego Speed Up w latach 2017-2021 doradzał Urzędowi Miasta Stołecznego Warszawy w zakresie tworzenia ekosystemu startupowego w stolicy.

Świetnie czuje się w roli trenera lub prelegenta – prowadził dziesiątki szkoleń i występował na wielu konferencjach biznesowych i startupowych, wspierając rozwój największej w Europie organizacji startupowej.

Michał Twardochleb

Michał Twardochleb

Ekspert ds. oceny

Jest absolwentem programu Top 500 Innovators, podczas którego poznawał najlepsze praktyki komercjalizacji prac B+R na Uniwersytetach Cambridge i Oksford. Jako doradca w programie „Innovation Coach”, wskazuje przedsiębiorcom i startupom możliwe ścieżki wdrażania innowacji.

Koordynował największy dotychczas w Zachodniopomorskiem międzynarodowy projekt Komisji Europejskiej, WeP UP – WestPomeranian ICT Startup Hub, którego celem było wsparcie regionalnego ekosystemu startupów ICT. Prowadzi autorski, semestralny kurs z komercjalizacji produktów i usług oraz inżynierii biznesu dla studentów ZUT, a także liczne szkolenia dotyczące skutecznego wdrażania innowacji oraz dofinansowania działalności badawczo-rozwojowej zarówno dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców, jak i instytucji otoczenia biznesu.

Zdobywał doświadczenie oceniając ponad sto wniosków o dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych, składanych do instytucji krajowych i regionalnych. Jest konsultantem opiniującym zakresy tematyczne i kryteria oceny w planowanych konkursach B+R+I, doradza przedsiębiorstwom ubiegającym się o pozyskanie dotacji na prace B+R

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Wartość projektu 7 221 625 pln

Dofinansowanie: 6 903 650 pln

Projekt „Unicorn Hub Innovation Lab” jest współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki, w ramach Priorytetu II Środowisko sprzyjające innowacjom, Działanie FENG.2.27 Laboratorium Innowatora.